Kezdőlap Otthon és kert Élvezze medencéjét a lehető legtovább!

Élvezze medencéjét a lehető legtovább!

509
0
medence

A kültéri medencék alapesetben viszonylag rövid ideig használhatóak, mivel a víztömeget még az erős napsugaraknak is jelentős időbe telik felmelegíteni egy-egy hűvösebb periódus után, majd az ősz beköszöntével vége is a szezonnak.Ez természetesen csak abban az esetben igaz, ha nem használ hőszivattyút.

Egy medence hőszivattyú ugyanis lehetővé teszi, hogy medencéjét akár kétszer hosszabb ideig használhassa az év során. A hőszivattyú tehát teljesen független az időjárás szeszélyeitől, de persze számos más pozitívummal is rendelkezik.

Elsősorban olcsón fenntartható és környezetbarát, mivel akár hatszor olcsóbb az elektromos fűtésnél. Ennek oka elsősorban a hőszivattyú működési elve, aminek köszönhetően 1 kilowatt felvett elektromos energia felvétele után 5.5 kilowatt fűtőteljesítményt képes leadni. A medence vize közvetlenül a hőszivattyú belsejében kering, emiatt az energiaveszteség minimális, és a hőleadás remek hatásfokú. Mivel a csövekben folyamatosan kering a vegyszeres víz, ezért igen ellenállónak kell lenniük; ezért készülnek titániumból.

A kompakt, meglehetősen kis méretű szerkezet meglepően gyorsan, akár néhány óra alatt is kiépíthető, emellett speciális merevítőkre sincs szükség.

A split kialakítású hőszivattyú esetében a kültéri egység külön van választva a hőcserélőtől. A kültéri egység ilyenkor a medencétől akár húsz méterre is elhelyezhető, és emellett álcázható is.

A hőszivattyú működését a wifi modul használatával a telefonjával is szabályozhatja éppen úgy, mintha csak a kezelőpanel mellett állna. Ez különösen nyaralóban található medence esetén hasznos; előre beállíthatja a kívánt hőmérsékletet, amit a víz elér, mire megérkeznek.

A medence hőszivattyúkat leggyakrabban kültéri medencék esetén alkalmazzák, azonban beltéri medencék hőszabályozására is tökéletesen alkalmasak, méghozzá egész évben.
A hőszivattyú működése halk, emiatt működési zaja nem zavarja a medence élvezetét. A karbantartást évente kétszer ajánlott elvégezni; a szezon előtt, illetve utána.