Kezdőlap Otthon és kert A geotextília véget vet a gyomosodásnak

A geotextília véget vet a gyomosodásnak

578
0
geotextília

A ház melletti kert gondozása nem mindig egyszerű feladat, hiszen felmerülhetnek olyan problémák, amikre mielőbb megoldást kell találni. Többek között ilyen a gyomosodás is, ami azt jelenti, hogy olyan növények jelennek meg a kertünkben, amiknek semmi keresnivalójuk ott. A geotextília telepítése a lehető legjobb megoldás erre.

Mi az a geotextília és milyen előnyei vannak? Hogyan tudjuk megfelelően karbantartani a kertünket? Mostani írásunkban érkezünk a válaszokkal ezzel egy kis útmutatót adva a kertgondozáshoz.

A geotextília használatának előnyei

A geotextil tulajdonképpen nem más, mint egy filcszerű anyag, amit tűnemezelt szálszerkezet jellemez. Elsősorban a gyomosodás megakadályozására szokták használni a kertekben, ház melletti ágyásokban, ám sok más haszna is van.

Mivel nagyon sűrű a szálszerkezete, ezért nagyon jól felfogja a talaj apró, tápanyagban gazdag szemcséit. Ugyanakkor emellett a vizet szépen átereszti magán. Ez által nagymértékben növeli a talaj vízelvezető képességét és gátat vet a növényekre sok esetben káros pangó víz kialakulásának.

A geotextil jól leárnyékolja nyáron a talajt, aminek köszönhetően megakadályozza a gyors kiszáradását. De nemcsak nyáron, hanem télen is van pozitívuma. A takarás akkor a talajhő megtartásában és ez által a fagykárok elkerülésében nyújt segítséget.

Az öntöző szórófej is egy fontos kiegészítő

Ahhoz, hogy a kertünk folyamatosan szép legyen, érdemes az automata öntözőrendszer kiépítése mellett dönteni. Természetesen a megfelelő szakember ebben is tud segíteni. Ez esetben többek között az öntöző szórófej kiválasztását is rábízhatjuk. A spray, a rotoros és a rotátor fúvókával felszerelt változatok is rendelkezésre állnak.

Bár egy kisméretű kiegészítőről van szó, mégis nagy a jelentősége, hiszen a víz közvetlen kibocsátásáért felelős. Az öntöző szórófejeknek nemcsak a típusa, hanem az elosztása is egy sarkalatos feladat a tervezési munkában. Többek között ez is nagymértékben meghatározza az öntözőrendszer működésének minőségét, hatékonyságát.