Kezdőlap Otthon és kert A nagy belmagasságú lakások titkos fegyvere a lehajtható padlásfeljáró

A nagy belmagasságú lakások titkos fegyvere a lehajtható padlásfeljáró

407
0

Ahogy növekednek a rezsi költségek, egyre nagyobb a kereslet az apró lakások iránt. Budapesten különösen kelendőek a régi nagypolgári lakásokból kialakított apró otthonok. Ezek titkos fegyvere lehet a lehajtható padlásfeljáró, mutatjuk, miért.

Budapest belvárosában új építésű lakásokért akár 1,5 millió forintot is elkérnek négyzetméterenként, míg a régi bérházakban lévő, nagypolgári lakások feldarabolásából született kisebb garzonok még mindig 1,1-1,2 millió forint négyzetméter áron elérhetőek. Ezek a lakások emellett tartogatnak egy különleges lehetőséget is, amit lehajtható padlásfeljáró beépítésével könnyedén kiaknázhatunk.

Ami az újépítésű lakásokban nincs meg, viszont a legtöbb nagypolgári lakásból született garzonban igen, az a belmagasság. Bár a 3,5-4 méteres belmagasság megnehezíti a lakás kifűtését, ugyanakkor lehetőséget kínál az életterünk felfelé történő bővítésére. Ebből születnek a galériák.

Míg a galériák fekvőhelyként való használata gyakori, addig számtalan lakásban kihasználatlanul marad a lehetőség, hogy a tárolást is galériával oldjuk meg. Ami pedig mindezt egyszerűvé teszi az nem más, mint a lehajtható padlásfeljáró.

Dugd el a padlásfeljárót!

Az alvógalériák esetében szükség van egy fixen beépített feljáróra, mivel napi szinten használjuk. Az olyan plusz tárolókapacitást nyújtó galéria kialakításakor azonban erre nincs szükség. Egy ilyen helyre beépített lehajtható padlásfeljáró mindig akkor érhető el, amikor kell, máskor pedig láthatatlanul eldugható és nincs útjában semminek. Ezáltal kihasználhatóvá tehető akár a fürdőszoba, akár a konyha, akár a közlekedő feletti tér, hiszen csak arra a pár percre hajtjuk le a padlásfeljárót, míg rámolunk.

Mit érdemes tudni a padlásfeljárókról?

A választásnál fontos néhány alapvető dolgot figyelembe venni. A kétrészes padlásfeljáró esetében ugyanis szükség van némi helyre a galérián, mert összecsukott állapotban a padlásfeljáró túlnyúlik a lépcsőfedélen. A háromrészes, vagy az ollós kivitelű padlásfeljáró azonban összecsukott állapotban a lépcsőfedélre záródik, így a lehető leghelytakarékosabb megoldást nyújtja.

Az ollós palásfeljárók fémből készülnek, éppen ezért valamivel drágábbak, mint a háromrészes feljárók, ugyanakkor nagyobb belmagasságot is át tudnak hidalni. Erre azonban egy tároló célra kialakított galéria esetében általában nincs szükség, így ezekre a helyekre a legcélszerűbb a háromrészes, lehajtható padlásfeljáró beépítése.