Kezdőlap Egészség és fitness A lábszárfekély kialakulása és kezelése

A lábszárfekély kialakulása és kezelése

552
0
lábszárfekély

A fekélyes láb nem marad észrevétlenül. Ha azt látjuk, hogy valahol elszíneződik a bőr, akkor azonnal cselekedni kell! Általában a boka tájéka, a lábfej, a nagylábujj mögött vagy a lábak belső felületén lévő területen szokott kialakulni a lábszárfekély. A problémának nemcsak látható, hanem érezhető jelei is vannak. Ilyen például a nehézláb érzés és a fájdalom, de nem ritka, hogy váladékozás is egy kísérő jelenség.

Hogyan alakul ki a lábszárfekély?

A problémának több kiváltó oka is lehet. Kialakulhat egy ártatlannak tűnő sérülésből is, de ami sokkal jellemzőbb, hogy érbetegség okozza. Az esetek nagyjából 70%-ában valamilyen keringési rendellenesség áll a háttérben. Ha vágás vagy valamilyen sérülés ér minket, akkor a kialakulása a sebek elfertőződésével kezdődik el. Ha érprobléma áll a háttérben, akkor a folyamatos nyomás hatására indul be a fekélyesedés folyamata. Ez esetben roncsolódnak, illetve elpattannak a hajszálerek.

Hogyan kezelhető a probléma?

A lábszárfekély kezelése az alapos állapotfelméréssel kezdődik. Az idő tényezőnek rendkívül fontos szerepe van, előrehaladott állapotban ugyanis a fekélyesedés nem fordítható vissza. Az orvos megvizsgálja a bőrt, a vénákat, illetve a seb állapotát is. Megméri a pulzust és a vérnyomást, majd ezek alapján állítja fel a diagnózist. Ha az érintett terület menthető állapotban van, akkor speciális kezelést javasol.

Mik az érszűkület láb tünetei?

A fekély kialakulását jobb elkerülni, mint kezelni. Ez ugyanis nem önálló betegség, hanem általában a visszér problémák végső állapota. Az első stádiumban érszűkület alakul ki, amit, ha időben felismerünk és kezeltetünk, akkor elkerülhető a lábszárfekély. Ehhez ismernünk kell, hogy melyek az érszűkület láb tünetei. Az egyik legjellemzőbb panasz a fájdalom, amit az érintettek a láb terhelése, például gyaloglás során éreznek. A hideg végtagok szintén figyelmeztető jel lehet. Azok ugyanis valamilyen keringési rendellenességre utalnak. Az érszűkület láb tüneteinek felismerését követően érdemes orvoshoz fordulni. Így elkerülhető a további, változatos súlyosságú problémák kialakulása.